تربیت فرزند به وسیله‌ی مادر، مثل تربیت در کلاس درس نیست؛ با رفتار است، با گفتار است، با عاطفه است، با نوازش است، با لالایی خواندن است؛ با زندگی کردن است.

کانال تربیتی نوردیده
join تربیت فرزند به وسیله‌ی مادر، مثل تربیت در کلاس درس نیست؛ با رفتار است،چرا دوره های مجازی نورالمجتبی علیه السلام؟

به بهترين اساتيد در هر زمان و با كمترين هزينه دسترسی داريد.

قرآنی شدن را انتخاب کنیم.
رازبهترشدن

irكودك درمانده تربيت نكنيد.

“هميشه كارت خرابكاريه”
“هيچ وقت حرفمو گوش نميدي”
“يكبار ازت يه كاری خواستما ببين چكار كردى”
این جملات به كودكان درمانده بودن را مي آموزد.

Join آهسته چند ضربه به در حمام زدم و گفتم مادر جان چیزی لازم ندارید. مادر که از زادگاه، به دیدن فرزندانش آمده بود اینبار مهمان خانه من بود. دلم آشوب بود درحمام را باز کردم. مادرم را دیدم که گیسوان درهم تنیده سپیدش را شانه می کشد نرم کننده را روی سرش خالی کردم…

موهایش به نرمی شانه شد مادرم گفت خدا خیرت بدهد این دیگر چه بود؟ از خودم خجالت کشیدم سالها بود که نرم کننده موی سر در بازار آمده بود و طفلک مادرم سرش را به سختی شانه می کرد. بدون اینکه از او اجازه بگیرم لیف را پُر از کف صابون کردم و به تن نحیفش کشیدم دردش آمده بود. می گفت کافیست.

دلم آشوب بود گوش به حرفش نمی دادم درست مثل وقتی که من بچه بودم و مرا به حمام می برد. درست مثل موقعی که مرا کیسه می کشید و من دردم می آمد و او وعده سینما به من میداد که ساکت شوم. درست مثل همان روزها مادر پیرم را شستم حوله سپیدی را به دور تن نحیفش کشیدم مثل یک شاخه گل روی تختم نشاندمش موهایش را با سشوار خشک کردم. لباسهایش را تنش کردم، و بوسه ای بر گونه هایش زدم.

دلم آشوب بود هفته بعد مادرم پر زد و رفت… اما لیف ماند… تار موهای سپیدش در شانه ماند. دخترم گفت مادر چرا صدای گریه ات در حمام قطع نمی شود؟ گفتم بخاطر اینکه عُمر این لیف و حتی این شانه از عُمر مادر من بیشتر بود.

کانال تربیتی نوردیده
Join

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار